Ana Sayfa / Kurumsal / Başkanın Mesajı
Başkanın Mesajı
Türkiye, ‘kentsel dönüşüm’ olarak bilinen 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun’la yurt çapında büyük bir dönüşüm başlatmıştır. Deprem ve doğal afet riski bulunan bölgelerde öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamayı hedefleyen bu çalışmaların ülkemizdeki en önemli uygulayıcılarından biri de Gaziosmanpaşa Belediyesi’dir.


Gaziosmanpaşa, İstanbul’da Kentsel Dönüşüm çalışmalarının yürütüldüğü en büyük alana sahip ilçe konumundadır. İlçemiz yüzölçümünün yaklaşık yüzde 38’lik bir bölümünde kentsel dönüşüm gerçekleştirilecektir. Kentsel Dönüşüm kapsamındaki alanlarda yaklaşık 105 bin nüfus yaşamaktadır. İlçemizdeki riskli alanların bir kısmında inşaat faaliyetlerine başlanmış, bir kısmında ise inşaat çalışmaları aşamasına gelinmiştir.


Kentsel dönüşümde dikkat ettiğimiz en önemli nokta bu süreci halkımızla birlikte, işbirliği ve karşılıklı istişare içinde yürütmektir. Kentsel Dönüşüm projelerimize halkımızla birlikte karar vererek, hep birlikte ortak geleceğimizi şekillendirmek temel amacımızdır. Çalışmalarımız ‘Adil, Şeffaf ve Uzlaşma Eksenli’ bir anlayışla sürmektedir. Önceliğimiz halkımızın güven, emniyet ve refah içinde yaşamasını sağlamaktır.
 
Kentsel dönüşümle birlikte gelişen bilgiyi ve teknolojiyi hayatımıza katmanın avantajını elde ediyoruz. Kronik bir sorun haline gelmiş mülkiyet sorununu ortadan kaldırarak, yaşam konforu getiriyoruz. Gecekonduları, sosyal ve kültürel hiçbir yaşam konforu olmayan alanları kentsel dönüşümle değiştirerek insanca yaşayabileceğimiz mekânlar oluşturuyoruz.
 
Gaziosmanpaşa’da sürdürdüğümüz kentsel dönüşüm çalışmalarını ilçemize marka değeri katacak bir anlayışla sürdürüyoruz. İnsanların ihtiyaçlarını karşılayacak, mutlu edecek ve konfor sunacak bir şehir oluşturmaya çalışıyoruz. İlçemizde bir yandan fiziki değişim ve dönüşüm yaşanırken, bir yandan da ilçemizi kendi medeniyetimiz ve uluslararası şehirlerin kültürel varlıkları ve donanımları ile güçlendirmeye çalışıyoruz. Yetersiz altyapıyı geliştiriyor, yeni sosyal donatı alanları oluşturuyor ve akıllı kent teknolojisini getiriyoruz. Bu amaçla Gaziosmanpaşa’ya sosyal donatı alanlarından ulaşıma, eğitimden teknolojiye önemli hizmetler ve yatırımlar kazandırıyoruz.


Sadece yaşadığımız binayı değil, çevremizi ve yaşam koşullarımızı da değiştireceğimiz, çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni imkânlara kavuşacağı bir Gaziosmanpaşa oluşturarak, ülkemizin 2023 vizyonu hedefi doğrultusunda ilerleme gayretindeyiz. Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm tamamlandığında bir cazibe merkezi haline gelecek, İstanbul’un tercih edilen ilk 10 ilçesi arasında yerini alacaktır. Hedefimiz  ‘Şehirde Dönüşüm Yaşamda Gelişim’i gerçekleştirmektir. 

Selam ve Saygılarımla 

 • BİZİ TAKİP EDİN
 • E-BÜLTEN
 • Duyurularımızdan Haberdar Olmak
  İçin Lütfen Kayıt Olunuz.
 • İLETİŞİM

  • Kazım Karabekir Mah 825 Sk No:20 Gaziosmanpaşa / İSTANBUL
   0212 609 25 25 - 0212 537 62 67
  • Harita
 • SOSYAL MEDYA

  • Bizi Takip Edin...
  • Facebook
Gopaş A.ş Gaziosmanpaşa Belediyesi İştirakidir.